Fasciakés kezelés

A fasciakés terápia alapja egy ősi kínai módszerből kifejlesztett úgynevezett IASTM (Instrument-Assisted Soft Tissue Mobilisation) technika, melynek célja a fascia eszközökkel történő rugalmasítása, mobilitásának helyreállítása.

A terápia különböző formájú, életlen, sima felületű fémeszközökkel, úgynevezett fasciakésekkel történik, melyből a kezelés alatt többfélét is használunk, a cél hogy mindig kiválasszuk az adott testtájhoz legjobban illeszkedőt. 

Kétféle módszerrel dolgozunk, létezik olaj nélküli, úgynevezett száraz technika, valamint az olajos technika. Egyik módszer sem fájdalmas, a páciensek a kezelés végén inkább kellemes, melegítő hatásról számolnak be.

A terápia során aktívan és passzívan, lassú és mély technikával végezzük a szöveti elmozdításokat, melyek célja a kötőszövet tonizálása, lazítása és rugalmasítása, a fájdalom csökkentése, mozgástartomány növelése, letapadások fellazítása, szöveti tápanyagellátás és anyagcsere javítása.

A fasciakés kezelés is (mint minden más módszer) egyéb manuális technikákkal, jelen esetben masszázzsal kombinálva a leghatékonyabb. Épp ezért a kezelés elején különböző előkészítő masszázstechnikákkal fellazítjuk a szöveteket, majd a terápia után lazító fogásokkal zárjuk a kezelést.

A kezelés időtartama 45 vagy 60 perc.